środa, 1 lipca 2015

Co nowego w lipcu?

Ten jeden dzień

Życie Allyson jest poukładane, zaplanowane, uporządkowane. Ale wystarczy jeden dzień, by wszystko się zmieniło… Pod koniec swoich europejskich wakacji Allyson poznaje Willema, obiecującego młodego aktora i wolnego ducha. Chłopak różni się od Allyson pod każdym względem. Kiedy jednak namawia ją, aby zmieniła plany i pojechała z nim do Paryża, dziewczyna się zgadza… 
Ta spontaniczna, nietypowa dla niej decyzja rozpocznie dzień pełen ryzyka i emocji, wyzwolenia i intymności. Nadchodzące 24 godziny mogą zmienić życie Allyson na dobre…
Niezauważalna

Niewidoma nastolatka próbuje odnaleźć tatę, który zaginął, a jego notes wpadł w niepowołane ręce. 
Czy życiem naprawdę rządzą tajemnicze zbiegi okoliczności? Na to pytanie odpowiedzi szuka 16-letnia Laureth, która udaje się w podróż z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych, by odnaleźć ojca. Wyprawa bez przygotowania i bez udziału dorosłych nosi znamiona szaleństwa - tym bardziej że niewidoma Laureth angażuje w tę eskapadę 7-letniego brata Benjamina, który ma być jej przewodnikiem. Kim jest tajemniczy Mr. Walker, w ręce którego wpadł notes jej ojca? I jaką rolę w tej szalonej układance odgrywa powtarzająca się liczba 354? Nastolatka zobaczy więcej, niż zdołałby dostrzec niejeden widzący.

Trzeci grób na wprost

Charley Davidson, kostucha pierwsza klasa i prywatna detektyw (taka sobie), uprawia swą profesję na kofeinowym gazie, i to sporym, jako że gorąco pragnie wywołać u siebie bezsenność. Ilekroć zmruży oczy, pojawia się Reyes Farrow – pół-człowiek, pół-supermodel, całkiem syn Szatana. Problem tylko w tym, że jest odrobinę poirytowany. W sumie Charley spętała go na całą wieczność, więc trudno się chłopu dziwić. Jednak trzynaście dni bez spania ma prawo zrobić z dziewczyny wariatkę.
Kiedy więc pewien mężczyzna zatrudnia ją, by znalazła jego żonę, Charley przyjmuje zlecenie z jednym celem na oku: posadzić gościa, i to bynajmniej nie na stołku w barze. Wina wprost od mężczyzny bucha, więc Charley poprzysięga znaleźć zwłoki jego żony i udowodnić, że jest on mordercą. 
W międzyczasie Reyes wrócił do więzienia i nie jest z tego powodu specjalnie zadowolony… A przynajmniej Charley tak sądzi, dopóki ten ciemnowłosy szelma jej nie uprowadza. Zarzeka się przy tym, że człowiek, którego rzekomo zabił, żyje i ma się dobrze, a w dodatku przebywa gdzieś w pobliżu. A Reyes chce, by Charley go znalazła. 
Wizyta u starego kumpla, Rocketa, nie rzuca światła na sytuację Reyesa, Charley odkrywa jednak, że żona jej klienta nadal żyje. Co oznacza, że czasu jest niewiele. Znaleźć ją, zanim umrze, graniczyłoby z cudem, ale Charley musi chociaż spróbować. Z pomocą swej modnej inaczej recepcjonistki Cookie kostucha wyrusza na misję, by postawić łajdaków przed obliczem sprawiedliwości. Oby tylko Reyes nie okazał się jednym z nich. I oby nie wyszło na to, że z tej wymuszonej bezsenności ma omamy.Origin

Po udanej, lecz katastrofalnej w skutkach wyprawie do Mount Weather, będzie musiał zmierzyć się z brutalnym faktem. Katy już nie ma. Została porwana. Odnalezienie jej staje się jego głównym celem. Czy pozbędzie się każdego, kto stanie mu na drodze? Bez problemu. Czy zrówna z ziemią cały świat, by ją odnaleźć? Bardzo chętnie. Czy zdemaskuje kosmitów? Z przyjemnością. Katy musi tylko przeżyć. Wśród wrogów, by się wydostać, Katy musi się przystosować. W końcu nie wszystkie słowa grupy Daedalus brzmią jak szaleństwo. Mimo to, ich cele są przerażające, a wszystko, co mówią, jest bardzo niepokojące. Kto tak naprawdę jest zły? Daedalus? Ludzie? Czy Luksjanie? Razem stawią czoła wszystkiemu. Jednak najbardziej niebezpiecznym wrogiem jest ten, kogo znali od zawsze. Gdy prawda wyjdzie na jaw, po której stronie się opowiedzą?
Fangirl

Wren i Cath to siostry bliźniaczki „podobne” do siebie jak ogień i woda. Wren chce w życiu spróbować wszystkiego. Lubi imprezować, randkować i poznawać nowych ludzi. Cath woli siedzieć w ich wspólnym pokoju i pisać fanfiction do książki, która zawładnęła całym jej światem. Jest fanką nastoletniego czarodzieja Simona Snowa. Wróć! Jest Prawdziwą Fanką, która… ma swoich własnych fanów, bo pisze fanfiki o Simonie. Mimo że tak różne, dziewczyny są nierozłączne. Gdy bliźniaczki rozpoczynają naukę w college’u, ich drogi się rozchodzą – Wren nie chce już mieszkać z siostrą. Cath musi opuścić swój bezpieczny świat i stawić czoła rzeczywistości. Na swojej drodze spotyka Reagan (Cath prędzej dogadałaby się z Marsjaninem niż z nią) i wiecznie uśmiechniętego Leviego (czy on kiedyś zrozumie, co to jest przestrzeń osobista?) oraz panią profesor od kreatywnego pisania (która wszelkie fanfiki uważa za plagiaty).

Ruina i Rewolta

Stolica upadła. Darkling przejął władzę nad Ravką i zasiada na swym ciernistym tronie. Los narodu spoczywa teraz w rękach pokonanej Przyzywaczki Słońca, zhańbionego tropiciela i rozgromionych niedobitków wielkiej niegdyś, magicznej armii. Zaszyta głęboko w pradawnej sieci tuneli oraz jaskiń, osłabiona Alina musi oddać się pod wątpliwą opiekę Apparata i fanatyków, którzy czczą ją jako Świętą. Planuje jednak coś innego – chce zapolować na nieuchwytnego ognistego ptaka, i żywi nadzieję, że książę-banita nie zginął. Pośpiesznie szukając wraz z Malem ostatniego wzmacniacza Morozova, Alina będzie musiała zawrzeć nowe sojusze i odłożyć na bok dawne niesnaski. Jednak w miarę jak odkrywa tajemnice Darklinga, odsłania przeszłość, która na zawsze zmieni to, jak pojmuje łączącą ich więź oraz własną moc. Tylko ognisty ptak uchroni Ravkę przed zniszczeniem – a może się okazać, że ceną za jego zdobycie będzie przyszłość, o którą Alina walczy.Przedrzeźniacz

W umierającym świecie, w którym ludzie są odurzeni narkotykami i pogrążeni w elektronicznej błogości, gdzie nie ma sztuki, literatury i nie rodzą się dzieci, gdzie niektórzy wolą dokonać samospalenia niż dalej żyć, Spofforth jest najdoskonalszą maszyną, jaką kiedykolwiek stworzono. Mimo tego ma tylko jedno, niemożliwe do spełnienia pragnienie - chce przestać istnieć. Jednak nawet w tych ponurych i przygnębiających czasach pojawia się iskierka nadziei, którą stanowią namiętność i radość, jakie pewien mężczyzna i pewna kobieta odkrywają w miłości i książkach. To nadzieja na lepszą przyszłość, a może nawet nadzieja dla Spoffortha.

Powrót do Daringham Hall

„Daringham Hall” to pełna subtelnej erotyki romantyczna trylogia, w której miłość może ocalić teraźniejszość.
Ben Sterling to bogaty i przystojny biznesmen przyzwyczajony do nowojorskiego zgiełku, drogich garniturów i samochodów najlepszych marek. Zamknięty w sobie i powściągliwy – unika uczuciowego zaangażowania i głębszych relacji. Nie chce być uzależniony od nikogo. Pewnego dnia dowiaduje się, że jego matka w dniu jego narodzin była żoną Ralpha Camdena, głowy szlacheckiego angielskiego rodu. Jako prawowity spadkobierca rodzinnej posiadłości Camdenów – Daringham Hall – Ben wyrusza do Anglii, by zemścić się na ojcu. Tuż po przybyciu zostaje jednak pobity i okradziony. Ratuje go Kate, która z czasem ulega jego urokowi. 
Między nimi wybucha namiętność bez granic. Czy Kate zdoła zawrócić Bena z drogi zemsty? 
Miłość i pożądanie, bogactwo, rodzinne imperium z jego tajemnicami oraz wyjątkowa atmosfera angielskiej rezydencji.

"Trzeci grób na wprost", "Origin", "Ruina i Rewolta" to już kolejne części i każda z nich zapowiada się wspaniale. Szkoda tylko, że nie przeczytałam ani jednej książki z żadnego z powyższych cykli/trylogii. Jednak nic straconego, być może to nadrobię. Szczególnie zainteresowała mnie "Niezauważalna", jestem ciekawa jak autorowi udało się przedstawić swój pomysł. Do "Fangirl" mam mieszane uczucia. Niby chciałbym po nią sięgnąć, ale boję się, że wynik będzie podobny do "Eleonory i Parka". "Przedrzeźniacz" zapowiada się naprawdę interesująco i chciałabym poznać bliżej ten świat.

O czymś zapomniałam? Co ciekawego wyjdzie jeszcze w tym miesiącu? Na co czekacie? :D

21 komentarzy:

 1. Wszędzie piszę to samo i tym razem się znowu powtórzę: Najbardziej czekam na "Niezauważalną" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Najbardziej czekam na "Niezauważalną" i "Fangirl" :)
  Pozdrawiam!
  Fanny http://buszujacawsrodksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Niezauważalna i Fangirl, zdecydowanie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja czekam na Fangirl ! :3
  Niezauważalna też brzmi ciekawie. :)

  kacik-czytelnika.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. "Fangirl" bardzo mnie zaciekawiła po przeczytaniu opisu! Jestem pewna, że kiedyś przeczytam tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 6. "Niezauważalna" i "Fangirl" to książki, które zdecydowanie muszę mieć ;)
  http://alejaczytelnika.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Sama nie wiem, w tym miesiącu jakoś żadna z premier mnie nie interesuje... ^_^

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie ciekawi "Niezauważalna" i "Fangirl", jednak na pewno okaże się, że jest jeszcze więcej premier ciekawych książek :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czekam na Fangirl, ale znajdzie się też parę pozycji, które z chęcią ym przeczytała :)
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Czekam na "Trzeci grób na wprost" już chyba ze 2 lata. Podoba mi się cykl o Charley Davidson, która jest detektywem i Kostuchą. :)
  Serii Lux dzisiaj skończyłam Onyks i stwierdzam, że to naprawdę świetna seria i na pewno kupię Origin.

  OdpowiedzUsuń
 11. Czekam na "Trzeci grób na wprost" już chyba ze 2 lata. Podoba mi się cykl o Charley Davidson, która jest detektywem i Kostuchą. :)
  Serii Lux dzisiaj skończyłam Onyks i stwierdzam, że to naprawdę świetna seria i na pewno kupię Origin.

  OdpowiedzUsuń
 12. Zdecydowanie Origin. chociaż juz dawno przeczytałam to czekam na dzień w którym ta oto książka znajdzię się na mojej półce, po prostu okładki całej serii mnie urzekły.

  OdpowiedzUsuń
 13. Prawie wszystko tak cudownie się zapowiada, a fundusze tak bardzo ograniczone. Chyba muszę iść do biblioteki delikatnie zasugerować nowości do zamówienia. :DD

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 14. Jeżeli chodzi o mnie ot zawsze czekam na recenzję :>

  OdpowiedzUsuń
 15. "Ten jeden dzień" mam już na półce i nie mogę się doczekać, aż się za niego zabiorę ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. "Niezauważalna" ma śliczną okładkę :>
  "Fangirl" zdecydowanie chcę przeczytać!Fajnie że wreszcie ją wydali w Polsce :)

  cityofdreamingbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetne książki. Bardzo mnie interesuje "Niezauważalna" zaciekawiła mnie ta książka. Miłego czytania ^-^
  http://kochamczytack.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 18. Pokazałaś same ciekawe zapowiedzi, Powrót do Daringham Hall już za mną, gorąco polecam i zapraszam do lektury recenzji w najbliższy poniedziałek. Będzie można też przeczytać fragment powieści ;)
  Lustro Rzeczywistości

  OdpowiedzUsuń
 19. W tym miesiącu przeczytałam dwie książki autorstwa Gayle Forman, mianowicie: "Zostań, jeśli kochasz" oraz "Wróć, jeśli pamiętasz". Bardzo mi się podobały, więc po "Ten jeden dzień" też wkrótce sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Praktycznie wszystkie książki z tego zestawienia, mam w planie przeczytać!

  www.majkabloguje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń