sobota, 22 sierpnia 2015

Jesteś zagadką - Kendall Ryan

Studentka psychologii Ashlyn Drake otrzymuje od losu wspaniałą szansę -  idealny obiekt badań. Dostaje możliwość pracy z mężczyzną, który stracił pamieć na sutek traumatycznych przeżyć. Co ciekawe, znaleziono go obok zmasakrowanych zwłok, a dowody jednoznacznie wskazują na niego. Kiedy wszyscy wokół widzą w Loganie niebezpiecznego przestępce, Ashlyn jako jedyna wierzy w jego niewinność. Wspólne próbują przywrócić pamięć Loganowi i odkryć zagadkę zbrodni. Tylko czy te podejrzenia faktycznie są bezpodstawne?


Po takim opisie można by się spodziewać właściwie takiego misz-masz. Trochę erotyki, trochę grozy, miłość, tajemnice. W efekcie "Jesteś zagadką" w mniejszym lub większym stopniu jest zlepkiem tego wszystkiego i teoretycznie każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie. Teoretycznie.


Najbardziej zawiodłam się na wątku psychologicznym. Myślałam, że będzie on grał główną rolę albo chociaż zajmie jedno z ważniejszych miejsc, niestety został prawie pominięty, pojawiając się sporadycznie. Miałam również cichą  nadzieję na większy dreszczyk, bo niby coś tam się pojawiło, jakieś morderstwo, jakieś podejrzenia, ale to również zepchnięto na dalszy plan. Tak właściwie to poza uczuciem łączącym głównych bohaterów i ich perypetiami nie mamy praktycznie nic, ponieważ wiele wątków spłaszczono zaledwie je nakreślając.

Wątek miłosny bardzo mi się spodobał. Główni bohaterowie zakochują się w sobie stopniowo, ich uczucie rośnie krok po kroku, a przy tym towarzyszy im wzajemny pociąg seksualny. Nie rzucają się sobie ślepo w ramiona i nie zapominają o świecie wokół nich. Targają nimi sprzeczne emocje, a serce i rozum toczą zaciekłą walkę. Nie przedstawiono tu miłości, która ocieka słodyczą, pojawiają się również te gorzkie chwile.

W kwestii bohaterów. Kendall Ryan skupia się na Ashlyn i Loganie, zupełnie pomijając pozostałe postacie, tak więc jesteśmy pozostawieni tylko z tą dwójką. Ashlyn jest poukładana i ostatnie o czym myśli to związek, a jednak ulega urokowi Logana. Tak właściwie to oprócz zbyt dużej ufności i naiwności wobec nowo poznanego mężczyzny to nie mam jej nic do zarzucenia. Z kolei Logan, jeśli mam być szczera, to spodziewałam się czegoś więcej. To miły, romantyczny facet o dobrym sercu, ale sądziłam, że w jego osobie znajdę więcej tajemnic i zagadek. Myślę, że w tym przypadku nie został wykorzystany cały jego potencjał.

Mimo że napisałam w dużej mierze o negatywnych aspektach to książka wcale nie jest taka zła. Czyta się ją szybko oraz płynnie i choć nie dostarcza fali emocji, to spędza się z nią przyjemnie czas. Nie porywa jakoś szczególnie, ale również nie nudzi. Nie jestem jakoś szczególnie obeznana w literaturze erotycznej, ale sądzę, że ta pozycja wypada całkiem nieźle i mi osobiście się nawet podobała.

Cóż mogę powiedzieć, "Jesteś zagadką" nie jest książką z najwyższej półki, ale lokuje się gdzieś pośrodku. Ci, którzy są zainteresowani gatunkiem mogą znaleźć tu coś dla siebie. Ogólnie rzecz biorąc, "Jesteś zagadką" to chwila na relaks i oderwanie się od codzienności.

Za możliwość przeczytania gorąco dziękuję Wydawnictwu Pascal!

8 komentarzy:

 1. Coś mnie do niej ciagnie, ale obawiam się, ze w moim odbiorze będzie banalna...

  Insane z http://przy-goracej-herbacie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem bardzo zaintrygowana tą ksiązką, mam nadzieję że wkrótce uda mi się ją przeczytać ;)

  http://secondlife-books.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawie się zapowiada :) Możliwe, że kiedyś sięgnę po tą historię, lecz nie w najbliższym czasie :)
  Pozdrawiam
  czytaniapasja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Sam opis tej książki jest dość ciekawy, ale skoro nie jest to pozycja z najwyższej półki, to raczej się na nią nie skuszę ;)
  http://alejaczytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Z pewnością po nią sięgnę :) Intryguje, a okładka mi się podoba :P no i mnie przyciąga :D
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Eh, oczywiście każda dziewczyna, która poznaje nowego faceta całkowicie mu ufa xd. Chciałabym zobaczyć ich reakcję jakby kiedyś się okazało, że to jakiś psychopata albo coś :P.
  Hm, na razie wolę omijać takie średniaki, i tak mam dużo książek do przeczytania.
  City of Dreaming Books

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwsze słyszę, ale zainteresowałaś mnie. ^_^ Boję się tylko, że mogę się rozczarować. :( Na razie więc odpuszczę sobie te powieść, ale jeszcze kiedyś ją przeczytam. ^_^

  OdpowiedzUsuń